• Rodo

• RODO

OD DNIA 25 MAJA 2018 R. JEST STOSOWANE UNIJNE ROZPORZĄDZENIE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Co to jest RODO?

Jest to powszechnie używany skrót Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych

RODO

W związku z rozpoczęciem stosowania z dniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej: Rozporządzenie), informujemy, iż od dnia 25 maja 2018 r.  przysługują Pani/Panu określone prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych przez  Szkołę Podstawową im.K. Makuszyńskiego w Leśniowie Wielkim 54  Pani/Pana – Państwa dzieci danych osobowych.

1. Administratorem Pani/Pana - Państwa dzieci danych osobowych jest:

Szkoła Podstawowa im.K. Makuszyńskiego w Leśniowie Wielkim

Pod adresem : Leśniów Wielki 54

66-016 Czerwieńsk

telefon kontaktowy: 68 321 18 33

e-mail: splesniowwielki@czerwiensk.pl

2. Z powołanym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych będzie

można się skontaktować pod numerem telefonu 68 321 18 33

lub email: iod.lesniowwielki@czerwiensk.pl

3. Szkoła przetwarza Pani/Pana – Państwa dzieci dane osobowe

w celu prowadzenia działalności oświatowej.

4. Zakres danych osobowych, które mogą być gromadzone w szkole, wynika z przepisów szczegółowych m.in. rozporządzenia w sprawie sposobu prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania. Regulacje tego rozporządzenia są podstawą uprawnienia i obowiązku szkoły do gromadzenia określonych danych osobowych.