Wtorek 17.10.2017

Odwiedź nas :)

WITAMY NA NASZEJ STRONIE

Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami. - A.Mickiewicz

• Rodzinne formy spędzania czasu wolnego.

Spacer to forma ruchu, która powinna odpowiadać każdemu. Zalecana wszystkim, ze szczególnym wskazaniem na osoby, które miały dłuższą przerwę w aktywności fizycznej.
    Już Hipokrates mawiał, że "Chodzenie jest dla człowieka najlepszym lekarstwem".

Zalety:
    1. Przywraca energię
    2. Poprawia nastrój
    3. Zbliża spacerowiczów do siebie, daje możliwość spędzania
    aktywnie razem czasu.
    4. Nie powoduje kontuzji
    5. Poprawia sylwetkę
    6. Wspomaga leczenie niektórych dolegliwości
    7. Nie wymaga wkładu finansowego (chyba że lubimy spacerować po górach czy nad morzem a tam nie mieszkamy )

• 8 powodów dla których powinniśmy uprawiać sport od najmłodszych lat.

1.Wzmacnia ciało
    Sport pozwala na trening zmysłu równowagi i koordynacji. Poprawia wydolność, dotlenia tkanki, wzmacnia kości, reguluje przemianę materii.

2.Hartuje
    Pomaga w kształtowaniu odpowiednich reakcji organizmu na zmiany temperatury, nawilża błony śluzowe dróg oddechowych, będące zaporą dla wirusów i bakterii.

3.Uczy wytrwałości i pokory
    Uprawiając sport dziecko ma szansę przekonać się, że wysiłek się opłaca. Jednego dnia nie umie jeszcze wcelować rakietką w lotkę, ale następnego idzie mu już lepiej,

• Dorośli i dzieci chętnie wzięli udział w egzaminie z tabliczki mnożenia. laugh Mamy już w naszym szkolnym gronie wielu ekspertów z tabliczki mnożenia. yes

cool Przygotowania do tego dnia trwały cały tydzień pod czujnym okiem pani Joanny Winniczuk. Szczególnie zaangażowali się uczniowie klasy szóstej laugh:

• Publiczna Szkoła Podstawowa im.Kornela Makuszyńskiego w Leśniowie Wielkim
    Leśniów Wielki 54