Nawigacja

 • Wyróżnienia za "Pracę z pasją"

  Dnia 12.12. 2017 roku klasa VI wraz z panią Anetą Żuk pojechała na finał Rządowego Projektu "Bezpieczna +" organizowanego przez Gimnazjum w Czerwieńsku. Dziewczęta brały udział w konkursie pt. "Praca z pasją". Wyróżnienia otrzymały : Natalia Masłowska, Wiktoria Weronika Woźniak i Wiktoria Agata Woźniak. Wraz z panią Anetą Żuk dziewczęta przygotowywały prace polegające na fotografowaniu ludzi pracujących z pasją. Inspiracją była codzienna praca nauczycieli naszej szkoły. Dlatego to oni zostali uwiecznieni na zdjęciach. Uczennice oprócz dyplomów otrzymały karty podarunkowe do wykorzystania w księgarni Empik. Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!!!

     

 • Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta miasta Szczecin Kyokushin Challange 2017

  Kolejne medale zdobyli uczniowie naszej szkoły na prestiżowym turnieju, w którym brało udział ponad 300 zawodników. Wiktoria Fabiszak  wywalczyła srebrny medal w kategorii kumite oraz Laura Nóżka zdobyła brąz również w kumite. W zawodach startowali także: Hanna Żytkowiak i Maciej Fabiszak. Cała czwórka stanęła na wysokości zadania i zasługuje na szóstkę z plusem. W turnieju uczestniczył także św. Mikołaj, który przynosił dzieciom prezenty i odrobinę szczęscia. Do startu w zawodach uczniów  przygotowała  pani Aneta Żuk. GRATULACJE !!!

        

   

 • Turniej BRD "' W Europie jezdzimy bezpiecznie

  'W sobote 02.12.2017 roku odbyl sie konkurs pt. 'W Europie jezdzimy bezpiecznie'" w Zielonej Górze. Nasza szkole reprezentowali uczniowie klasy V : Agata Wozniak, Martyna Nowicka i Maciej Fabiszak. Uczniowie rozwiazywali testy z wiedzy o ruchu drogowym oraz pokonywali trudny tor przeszkod. W turnieju bralo udzial 55 szkol z wojewodztwa lubuskiego. Tym razem nie udalo sie znalezc w pierwszej trojce. 

  Gratulacje!

 • Mikołajki w Schronisku.

  02.12.2017

   

  Podczas  akcji Psu na budę czy Bieg Jeża dzieci bardzo liczyły na spacer z psami, jednak nie było to możliwe ale teraz jak najbardziej jest. Serdecznie zapraszamy 2 grudnia 2017 od 12.00 do 15. do schroniska w Zielonej Górze i zabierzcie psy na spacer.
  Będzie radocha po obu stronach, Wy wyspacerowani i zadowoleni, że tacy dobrzy, psy zadowolone, że wyspacerowane. Będzie także Mikołaj z cukierkami, ciepła herbata...i inne niespodzianki.

   

 • Bijemy rekord Guinnessa

   

  Pani Monika Szkolniak przekazała nam informację o bardzo fajnej akcji nie tylko dla dzieci...więc już wkrótce w naszej szkole wszystkie chętne osoby będą mogły napisać list do Świętego Mikołaja i tym samym przyłączyć się do bicia rekordu Guinnessa na najdłuższy list.
  Serdecznie zapraszamy do napisania listu w domu, ponieważ wystarczy wejść na stronę www.piszemydomikolaja.pl i wypisać swoje 3 życzenia.
  Mamy na to czas do 6 Grudnia lecz czy warto czekać ... :)
  Udanej zabawy w wyszukiwaniu najlepszych życzeń.

 • Dzień Pluszowego Misia

  24.11.2017

  Tegoroczne obchody Dnia Pluszowego Misia rozpoczęliśmy od piosenki i zabawy ruchowej z przyniesionymi misiami. Kolejnym punktem zabawy były konkursy- jedzenie miodku na czas ( bezkonkurencyjny był Gracjan Mazur i Kacper Kaliński), zbieranie patyczków rękawiczką, rysowanie portretu misia z zamkniętymi oczami, zbieranie ziarenek kaszy pałeczkami. na koniec zajęć dzieci wykonały misie z papieru, które umieściliśmy na plakacie. 

 • Brązowy medal Agaty Woźniak w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla w Karate Kyokushin

  18 listopada 2017 roku odbył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla. W zawodach startowało blisko 200 karateków . Brązowy medal wywalczyła Agata Woźniak z klasy V. Niewiele do zwycięstwa brakowało innym zawodniczkom, które odpadły w drodze eliminacyjnej tj: Wiktoria Fabiszak, Laura Nóżka, Hanna Żytkowiak.  Zawodniczki dopingowała i przygotowała pani Aneta Żuk, która pełniła także funkcję sędziego. Kolejny turniej już niedługo 9.12.2017 r. w Szczecinie .

  Gratulacje !!!

        

 • Dzień Niepodległości- konkurs plastyczny i udział w grze miejskiej.

  W przed dzień Dnia Niepodległości, czyli 10 listopada,  klasy III i V uczestniczyły w grze miejskiej zorganizowanej przez liceum w Czerwieńsku. To była wspaniała zabawa i dobrze zorganizowana. Uczniwie mieli okazję wykazać się umiejętnościami plastycznymi, wiedzą historyczną i sprawnością fizyczną. Na koniec zabawy dzieci z apetytem spożyły wspaniałą grochówkę. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę! 

  Nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Muzeum Wojskowe w Drzonowie. Kolejny raz z sukcesem! Wyróżnienia otrzymali Nadia Frączak z klasy II i Amelka Fleszer, Gracjan Mazur z klasy III. Gratulacje!

   

 • Psu na budę

   

  Od dzisiaj ruszyła w naszej szkole akcja "Psu na budę" i potrwa do 17.11.2017r. Podczas tych dwóch tygodni będziemy zbierać karmę suchą i mokrą dla psów i kotów, smycze, zabawki, pościel, prześcieradła, dywany, wykładziny, wycieraczki czy słomę. Rzeczy można zostawiać w koszu w głównym wejściu lub na świetlicy.

  Serdecznie zapraszam i liczę na Państwa aktywny udział.

  Więcej informacji można przeczytać w poniższym linku.
  http://www.schroniskozg.pl/…/w-s…/5009/xiv-akcja-psu-na-bude

 • Dzień Bezpiecznego Komputera

  W zeszłym miesiącu odbył się na świetlicy Dzień Bezpiecznego Komputera, podczas którego dzieci dowiedziały się jak tworzyć najlepsze hasła i dlaczego nie powinny ich nikomu zdradzać. Rozmawialiśmy także o zasadach higieny podczas korzystania z tych urządzeń i jak możemy niechcący je zniszczyć jedząc podczas grania czy ogladania. Na zakończenie obejrzeliśmy filmy edukacyjne przygotowane przez akademię NASK.

 • Milion Posiłków

  31.10 zakończyła się akcja "Milion posiłków", której celem było nazbieranie jak największej ilości karmy do wybranych schronisk poprzez oddanie głosów na stronie www.milionposilkow.pl. Firma Pedigree i Whiskas przekaże uzbieraną ilość także i do Zielonogórskiego przytuliska. Dziękuję wszystkim którzy podjęli inicjatywę.

  Akcja była ogłoszona podczas trwającego Dnia Zwierząt 04.10, z tej okazji w ciągu całego tygodnia dzieci dowiedziały się jak porozumiewają się z nami psy, obejrzeliśmy filmy edukacyjne czy trenowaliśmy słuch podczas odgadywania odgłosów zwierząt.

 • V Bieg Jeża już za nami

     
  Pomimo zamkniętej listy internetowej udało się wystartować. Emocje jeszcze mi towarzyszą...a ile rzeczy się działo...milowe kolejki aby zapisać nasze MAŁE JEŻE na listę rezerwową i to oczekiwanie czy się dostaną...udało się no to szybko na rozgrzewkę iiiii wystartowały, każda dzielnie przebyła dystans i na mecie otrzymała pamiątkowy medal. 
  Jeżyki skorzystały też z malowania twarzy, słodkiego poczęstunku i obserwowały elementy szkolenia psów. Dzisiaj miałam świetny doping i towarzystwo...dziewczyny przebiegły swoje 700m i dołączyły do mnie w drugim okrążeniu gdzie razem biegłyśmy ponad 1km. Niektórym udało się nawet wygrać dodatkowe nagrody (wejściówka do Skokoloco i książkę)
  O Biegu Jeża będziemy pamiętać przez cały przyszły rok dzięki #AdrianMiarka, który wpłacił pieniądze na zwierzaki i przekazał nam na świetlicę kalendarz z kotami i psami mieszkającymi jeszcze w schronisku.
  Dziękuję bardzo za zaangażowanie i udział w dzisiejszym wydarzeniu.

 • DZIĘKUJEMY!!!

  03.11.2017

  Dzięki Państwa i dzieci pomocy w tym roku adoptowaliśmy 90 pszczół, czyli o 15 więcej niż w zeszłym roku.

  Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

  Teraz już tylko czekamy na dosłanie certyfikatu Pszczelego Bohatera :)

 • BEZPIECZNA +

  20.10.2017 ćwiczyliśmy ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Na wsześniejszych zajęciach przypomnieliśmy numery alarmowe i ćwiczyliśmy wzywanie pomocy, oraz rozmawialiśmy o zachowaniu bezpieczeństwa własnego i poszkodowanego. 

                                                      

 • Mistrzostwa w karate kyokushin II Young Oyama's Cup 17

  W sobotę 28.10.2017 roku uczennice naszej szkoły Agata Woźniak, Laura Nóżka i Hania Żytkowiak wraz z panią Anetą Żuk  brały udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach w karate w Bydgoszczy. III  m wywalczyła Hania Żytkowiak z klasy IV. Pozostałe dziewczynki odpadły tuż przed strefą medalową . Gratulacje:-) 

 • Narodowe Czytanie

  W dniach od 25.10 do 30.10.2017 w naszej Szkole odbędzie się Akcja: Narodowe Czytanie, podczas, której starsi uczniowie zaprezentują swoje umiejętności czytelnicze młodszym kolegom i koleżankom. 

 • BEZPIECZNA +

  Nasza Szkoła bierze udział w programie "BEZPIECZNA +" w ramach, którego co piątek uczniowie mają możliwość dowiedzieć się jak prawidłowo udzielać I Pomocy.

           

 • "Adoptuj pszczołę"

  23.10.2017

  Dzisiaj ruszyła akcja Adoptuj pszczołę i potrwa do końca tygodnia.

  Przylączyliśmy się do inicjatywy pod patronatem organizacji Greenpeace. Aby razem z nami wziąć w niej udzial wystarczy wpłacić 2zł (lub wielokrotność) i w ten sposób wirtualnie adoptować pszczołę. Pieniądze będą przekazane między innymi na budowanie uli czy walkę z pestycydami. Po szczegółowe informacje zapraszam do odnośników. Czekam na każdego kto chce nas wesprzeć w dążeniu do certyfikatu pszczelego bohatera na świetlicy między 12-16h. Do zobaczenia.

  www.adoptujpszczole.pl

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • "Trzymaj formę"

  Rodzinne formy spędzania czasu wolnego.

  Spacer to forma ruchu, która powinna odpowiadać każdemu. Zalecana wszystkim, ze szczególnym wskazaniem na osoby, które miały dłuższą przerwę w aktywności fizycznej. 
  Już Hipokrates mawiał, że "Chodzenie jest dla człowieka najlepszym lekarstwem".

  Zalety:
  1. Przywraca energię
  2. Poprawia nastrój
  3. Zbliża spacerowiczów do siebie, daje możliwość spędzania 
  aktywnie razem czasu.
  4. Nie powoduje kontuzji
  5. Poprawia sylwetkę
  6. Wspomaga leczenie niektórych dolegliwości
  7. Nie wymaga wkładu finansowego (chyba że lubimy spacerować po górach czy nad morzem a tam nie mieszkamy )

  Gdy niedziela dłuży się wyjdź na spacer, dotleń się.

  Opracowanie:
  -Natalia Woźniak, Kalina Jasińska, Maciej Fabiszak
  www.wformie24.pl

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im.Kornela Makuszyńskiego w Leśniowie Wielkim
  Leśniów Wielki 54
 • (068)321-18-33

Galeria zdjęć