• Aplikacja mobilna Librus nie jest obowiązkowa. Szkoła nie udziela wsparcia przy korzystaniu z aplikacji mobilnej.

1. Aplikacja Librus w wariancie podstawowym (bezpłatna) jest aktualizowana co 3 godziny. W tej wersji nie ma dostępu m.in. do wiadomości oraz zadań domowych. Korzystanie z bezpłatnej wersji aplikacji nie może zastąpić logowania przez stronę https://rodzina.librus.pl.
      2. Aplikacja Librus w wersji Mobilne dodatki (płatna) jest aktualizowana na bieżąco i umożliwia czytanie wiadomości i zadań domowych. Korzystanie z płatnej wersji zapewnia dostęp do informacji niezbędnych do codziennego funkcjonowania ucznia w szkole.

Przeglądanie e-dziennika po zalogowaniu na stronie internetowej jest wciąż w pełni darmowe. Opłaty dotyczą korzystania z wersji mobilnej. Jeśli chcemy uzyskać dostęp do Librusa za pośrednictwem specjalnej aplikacji pobieranej na telefon lub tablet, otrzymamy komunikat, że za niektóre funkcje należy dodatkowo zapłacić.

Jak informuje oficjalna strona firmy, można bezpłatnie korzystać z aplikacji Librus (do pobrania z App Store, Google Play) w ramach podstawowego pakietu. Za opłatą w wysokości 33,99 złotych, można jednak wykupić wariant, który obejmuje pewne dodatkowe funkcje. Wersja rozszerzona zawiera takie kluczowe opcje: jak wiadomości czy zakładkę e-usprawiedliwienia, a także możliwość pobierania plików wysyłanych przez nauczyciela. Poza tym pakiet płatny gwarantuje otrzymywanie natychmiastowych powiadomień, a wersja darmowa jest aktualizowana co 3 godziny.

Jak informuje oficjalna strona Librusa, poprzez aplikację rodzic ma bezpłatny dostęp do wiadomości o ocenach, nieobecnościach i uwagach, planie lekcji i terminarzu, a także o szczęśliwym numerku. Bez żadnych opłat skorzystamy także z zakładek: ogłoszenia, spotkanie/lekcja online oraz zaplanowane i zrealizowane lekcje. Można także za darmo aktywować multikonto, czyli połączenia wiadomość o wszystkich pociechach w jednym miejscu.