Nawigacja

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  23.06.2017

  Zakończenie roku szkolnego rozpocznie się mszą św. o godz.8.00

 • Wycieczka klasy II

  14 czerwca klasa druga wybrała się do kina do Zielonej Góry. Przy okazji odwiedziliśmy bibliotekę pana Kleksa, Stary Rynek, Palmiarnię. Oczywiście obowiązkowe zdjęcia z Bachusem, konikiem pod Palmiarnią zaliczyliśmy.

 • Dzień Rodzica

  31.05.2017

  Kolejny raz zaprosiliśmy rodziców dzieci z klasy 0, I, II i III na piknik. Program imprezy był następujący : występ muzyczno- słowny grupy 0, krótka inscenizacja muzyczna w języku angielskim pod kierunkiem p. Anny Kijewicz, piosenki w wykonaniu klasy I, wiersze recytowane przez klasę II. Po tej części odbyła się prezentacja taneczna wszystkich grup wiekowych przygotowana przez panią Martę- trenerkę tańca. Na koniec zaproszono rodziców na kawę, herbatę i ciasteczka i na rozmowy z wychowawcami p. Izabellą Nowak, p. Elżbietą Błońską, p. Martą Dragon i p. Agnieszką Przybysz. W spotkaniu uczestniczyła jako gość pani dyrektor Monika Stolińska. 

 • Projekt Świat Nauki

  06.06.2017

  Bierzemy aktywny udział w projekcie ŚWIAT NAUKI przygotowanym przez Polskie Towarzystwo Ekonomicznie. Uczniowie klasy IV już odwiedzili Centrum Przyrodnicze i Planetariium Wenus w Zielonej Górze. opiekun p.Joanna Winniczuk

 • Dzień Czystej Wody

  03.06.2017

  Na XVIII Sympozjum Popularnonaukowym "Czyste środowisko" w Czerwieńsku. została nagrodzona i zaprezentowana prezentacja "Segregacja odpadów - jak jest, a jak być powinno?" Agaty Woźniak kl.IV,przygotowanej pod opieką p.Joanny Winniczuk. Wyróżnienie otrzymała również drużynowa prezentacja "Drugie życie odpadów - przykłady wykorzystania odpadów w procesie produkcyjnym" uczniów kl.IV: Agaty Woźniak i Maćka Fabiszaka. Gratullacje yes

 • Turniej szachowy

  01.06.2017

  1 czerwca br. odbył się Drużynowy Turniej Finałowy "Edukacja przez szachy w szkole" Województwo Lubuskie 2017 w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze.

  Do szkolnej drużyny zakwalifikowali się: Hania Żytkowiak kl. III, Przemek Maslowski kl.III, Kacper Kaliński kl.II, Bartek Bugajny kl.II. Dzielnie reprezentowali naszą szkołę.

   enlightenedNa szczególne wyróżnienie zasługuje Hania Żytkowiak, która zajęła III miejsce w klasyfikacji indywidualnej i zdobyła puchar w turnieju. Gratulacje laugh 

   

  instruktor szachowy: p.Joanna Winniczuk

 • Magiczna noc w szkole

  Piątkowa noc 26/27 maja była dla uczniów klas III-V niezwykła...Tej nocy spotkaliśmy się wspólnie w szkole aby poskromić duchy naszej biblioteki. Frekwencja była prawie 100- procentowa i dzięki temu impreza na 100% się udała! Było wspólne głośne czytanie przygodowej powieści Adama Bahdaja, pt.: "Wakacje z duchami", rozwiązywanie pełnej zagadek i trudności krzyżówki ( której bez wrodzonego sprytu i nabytej w szkole wiedzy nie sposób rozwiązać), zabawy ruchowe, twórcze popisy plastyczno- literackie, a i nie obeszło się bez tajemniczych odgłosów i duchów naszej szkoły! Pełni wrażeń padliśmy po północy, a rano, mimo niedospania, udało nam się jeszcze pobawić w różne zabawy...

  Humory dopisały, a najlepszym dowodem na to był rozbrzmiewający w szkolnych murach śmiech dzieci. Duchy biblioteki zostały poskromione i pewnie z niecierpliwością czekają na kolejną podobną imprezę ;-)

 • Dni Czerwieńska

  Jak co roku nasza szkoła brała udział w barwnym pochodzie i gminnym turnieju szkół  z okazji Dni Czerwieńska. Tym razem w pochodzie motywem przewodnim były motyle. Przeszliśmy ulicami Czerwieńska ubrani w piękne koszulki z motylami, w rękach niosąc transparent a na ustach okrzyki promujące szkołę w Leśniowie Wielkim. Nasza drużyna dzielnie walczyła w turnieju, świetnie radziła sobie nie tylko z zadaniami z wiedzy ogólnej, ale również z konkurencjami sportowymi. To był dzień pełen wrażeń...

 • Dzień książki

  Dzień książki to fantastyczna okazja aby przypomnieć wszyskim, dlaczego tak bardzo cenimy literackie dzieła pisarzy, poetów, wieszczy, publicystów. To święto uczciliśmy żywą debatą na temat: "Czy książka w dzisiejszych czasach jest nam potrzebna?", oraz konkursem wiedzy o książkach i znajomości treści baśni z naszego dzieciństwa. Pani Dyrektor Monika Stolińska wręczyła również zasłużonym uczniom nagrody i dyplomy za udział w konkursie Wielkiej Ligi Czytelników, a także w konkursie na najciekawszego lapbooka. Gratulujemy laureatom- Bartkowi Jadczakowi, Borysowi Hucałowi i Ilonie Mielcarek z klasy IV oraz Laurze Nóżka z klasy III. Lapbooki można obejrzeć na wystawie w bibliotece szkolnej. Zapraszamy

 • "Alicja po drugiej stronie lustra"...

  Może się Pani czuje dziwnie,
  Że ten rozdział się zamyka?
  Nie, kochana! Wręcz przeciwnie.
  Bo w tym taka polityka,
  Że dopiero się otwiera!
  Nowe szanse, możliwości,
  Licznik rusza znów od zera,
  Choć strzykają nieraz kości.
  Co tam kości, precz strzykanie
  Czas porzucić swe zmartwienia
  Radość w Pani progu stanie
  Szczęście już się zakorzenia!

  Takimi słowami klasa czwarta zakończyła swój apel dedykowany Pani Alicji Sarnowskiej, która po latach pracy postanowiła przejść na zasłużoną emeryturę. Było trochę wesoło, trochę melanocholijnie, były nawet łzy wzruszenia...było więc tak, jak powinno być...

  Życzymy Państwu Sarnowskim jak najwięcej pięknych chwil, odpoczynku i reazlizacji planów...i zapraszamy w odwiedziny w nasze szkolne mury!

 • Wielka Liga Czytelników

  "Kto czyta- żyje wielokrotnie", a, jak się okazuje, uczniowie naszej szkoły kochają czytać. Dowodem na to jest ich udział w wojewódzkim półfinale konkursu Wielkiej Ligi Czytelników. Gratulujemy Lenie Szkolniak, Gracjanowi Mazurowi i Borysowi Hucałowi wytrwałości i zaangażowania w zdobywaniu kolejnych sprawności czytelniczych! Warto brać z nich przykład!

 • WESOŁYCH ŚWIĄT

 • Żywa lekcja kultury

  07. kwietnia klasy IV i V odbyły niezwykle ciekawą lekcję kultury. Tego dnia odwiedziliśmy Teatr Lubuski w Zielonej Górze, gdzie Pani Beata Sobicka-Kupczyk oprowadziła nas po zakamarkach, do których przeciętny widz nie ma dostępu. Poznaliśmy "od kuchni" etapy przygotowywania spektakli, zobaczyliśmy jak wygląda prawdziwy scenariusz sztuki, garderoba aktorek, scena za kulisami... a nawet zaprzyjaźniliśmy się z niektórymi Lalkami "pracującymi" w teatrze. Później udaliśmy się do Biblioteki Wojewódzkiej im. C. K. Norwida, gdzie zauroczyła nas atmosfera panująca w filii dla Dzieci i Młodzieży. Ciekawym miejscem okazała się również Mediateka, w której każdy z nas mógł znaleźć coś dla siebie. 

  Tego dnia nawet deszczowa pogoda nie była w stanie ugasić naszego zapału do poznawania przybytków wysokiej kultury...

  Zapraszamy do galerii! 

   

 • Wiosenne latawce

  Klasa II zrobiła samodzielnie takie kolorowe latawce. 

 • Dziewczyny na medal!

                   W zeszły weekend w Kobierzycach odbył się VII Międzyarodowy Turniej Shinkyokushin Kobierzyce CUP. Brało w nich udział ponad 650 zawodników z krajów Europy. Nas reprezentowała uczennica klasy IV Agata Woźniak. Mimo bardzo dobrej walki odpadła ze strefy medalowej. Najważniejsze, że doświadczenie zdobyte.

  W niedzielę 02.04.2017 r odbył się Ogólnopolski Turniej Sztuk Walki o Puchar Prezydenta Zielonej Góry na hali CRS. Puchar i I m wywalczyła Hania Żytkowiak z klasy III w konkurencji kumite bez kontaktu oraz III m w konkurencji grappling. Na ogromne brawa zasługuje również Laura Nóżka z klasy III , która zajęła wysokie III m w kumite i III m w konkurencji grappling. 

  Gratulacje! Do turnieju  waleczne dziewczyny przygotowała pani Aneta Żuk.

 • Legalne wagary

  21.03.2017

  Klasy: czwarta i piąta świętowały nadejście wiosny na spotrowo. Wiadomo- wiosną trzeba trzyamć formę, dlatego postanowiliśmy przywitać tę "Panią" podczas zabawy na kręgielni. Oprócz zdrowej rywalizacji i sportowego ducha towarzyszyły nam tego dnia wspanaiałe humory i pewność, że zima już za nami a z każdym dniem będzie przybywało słońca. Zapraszamy do galerii!

 • Wyróżnienie dla Darka

  21.03.2017r. Nasz kolega- Dariusz Warszawski z klasy czwartej otrzymał wyróżnienie w plastyczno- technicznym konkursie pt. Eko Zakręceni organizowanym przez SP w Gronowie. Gratulujemy Darkowi pomysłowości i talentu! :-) 

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Laura Nóżka zwyciężczynią turnieju karate SAMURAJ!

  W sobotę 18.03.2017r w siedzibie Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate odbyła się kolejna edycja turnieju SAMURAJ.  Ogromne brawa dla uczennicy naszej szkoły Laury Nóżki,  która zdobyła I miejsce w konkurencji grappling oraz II miejsce w kumite. Była bezkonkurencyjna, czego wynikiem było stanie na najwyższym stopniu podium. Pani Aneta Żuk jest bardzo dumna!  Gratulacje! 

    

 • Agata Woźniak brązową medalistką Otwartych Mistrzostw Polski Zachodniej Karate Kyokushin

  W sobotę 11.03.2017 w Malanowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa  Polski Zachodniej w karate kyokushin. Brało w nich udział blisko 140 zawodników z całej Polski między innymi: z Warszawy, Poznania, Konina, Turka, Łodzi, Bydgoszczy, Zielonej Góry. Uczennica naszej szkoły, po stoczeniu dwóch pojedynków uplasowała się na wysokim trzecim miejscu tak prestiżowej imprezy sportowej. Gratulujemy i zachęcamy do startu pozostałych uczniów ćwiczących u pani Anety Żuk ! Życzymy dalszych sukcesów sportowych ! Osu!

         

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im.Kornela Makuszyńskiego w Leśniowie Wielkim
  Leśniów Wielki 54
 • (068)321-18-33

Galeria zdjęć