• Dzień Edukacji Narodowej 2023 👩🏻‍🏫👨🏼‍🏫

15.10.2023

Z okazji Święta Edukacji Narodowej 👩🏻‍🏫👨🏼‍🏫 w piątek odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Klasa 7 zaprezentowała scenkę, w której uczniowie wyrazili swoją wdzięczność dla nauczycieli i pracowników szkoły za ich troskę, wyrozumiałość i cierpliwość. Złożyli również życzenia - zdrowia, radości i sukcesów w dalszej pracy następnie odbył się koncert w wykonaniu Tosi i Nadii z klasy 8 oraz Wojtka z klasy 6 oraz wesoły taniec Belgijka zaprezentowany przez uczniów klasy ósmej. Po części artystycznej i wręczeniu przez uczniów wszystkim pracownikom szkoły pamiątkowych laurek i kwiatków, głos zabrała pani Dyrektor Monika Stolińska. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom, podziękowała za zaangażowanie i dotychczasową pracę oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w dalszych działaniach. Na szkolnych korytarzach pojawiły się piękne laurki, wiersze i portrety, które wykonali uczniowie naszej szkoły.

• Fundacja Nie Widać Po Mnie

09.10.2023

Nasza szkoła dołączyła do programu Warsztatów edukacyjnych w ramach profilaktyki uniwersalnej oraz selektywnej realizowanych w ramach projektu  pn. „Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Zielonej Górze”

Dzięki udziałowi w programie dzieci i młodzież naszej szkoły weźmie udział w bezpłatnych warsztatach m.in. o:

1. Uzależnieniach behawioralnych;

2. Cyberprzemocy;

3. zaburzeniach lękowych;

4. stanach depresyjnych.

Omówione zostaną także sposoby radzenia sobie z własnymi emocjami i stresem. Będziemy mówić o kształtowaniu postaw prozdrowotnych, właściwym stylu życia i bezpiecznym budowaniu własnej tożsamości. Dzieci zdobędą również wiedzą o formach pomocy, po które mogą sięgnąć, gdy czują, że oni lub koledzy ich potrzebują.

Realizatorem warsztatów jest Fundacja Nie Widać Po Mnie.

• Projekt „Matematyczne pudełeczka”

03.10.2023

Pierwszy miesiąc projektowy za nami Warto przypomnieć, że nasza placówka zdobyła dofinansowanie na realizację działań wspomagających doskonalenie umiejętności matematycznych z programu mPotęgi - projekt „Matematyczne pudełeczka” skierowany do klas IV-VI oraz projekt „Gdzie te bryły? - Ach ta architektura.” skierowany do klas VII-VIII. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku za co bardzo dziękujemy. Są to programy składające się z różnorodnych działań aktywizujących i wdrażających uczniów w procesie nauki matematyki do działania, wspierającym rozwój i umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, łączenia wiedzy z wykorzystaniem jej w praktyce z różnych przedmiotów. Osią projektu jest utrwalanie i poszerzanie wiedzy i umiejętności matematycznych, rozwijanie wyobraźni przestrzennej poprzez rozpoznawanie i nazywanie brył w nawiązaniu do otaczającej nas rzeczywistości oraz rozbudzenie ciekawości poznawczej. Również wyszukiwanie i zbieranie potrzebnych informacji na temat wybranych przez siebie brył przestrzennych, przygotowanie prezentacji multimedialnej o bryłach w architekturze, fotorelacja, konkursy dla społeczności szkolnej. Poprzez rozwiązywanie i projektowanie zadań uczniowie podnoszą kompetencje matematyczne, a także kompetencje społeczne. Uczniowie swój wolny czas pozalekcyjny spędzą w ciekawy sposób poprzez zabawę, gry, ulubione aktywności, poznają tajniki matematycznych obliczeń i aktywizują się w myśleniu, rozbudzą zdolności manualne.

Pierwsza wycieczka po okolicy miała pokazać, że bryły są wokół nas. Mieliśmy okazję nazywać elementy otaczających nas budynków odpowiednimi nazwami brył. Na zajęciach utrwalaliśmy te umiejętności

• 🍂 Dzień Jesieni 🍁

09.10.2023

Podczas zajęć bibliotecznych w młodszych klasach obchodziliśmy Dzień Jesieni rozmawialiśmy o zmianach jakie zachodzą w przyrodzie. Oglądaliśmy przyniesione dary jesieni, a uczniowie podczas lekcji wykonali piękne prace jesiennych liści.

• 🧿📀⭕ Dzień Kropki ⭕📀🧿

09.10.2023

Dnia 15 września obchodziliśmy Dzień Kropki jest to święto kreatywności, dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania ozdobione były kolorowymi kropkami. Uczniowie podczas zajęć tworzyli „kropkowe” prace. Jest to dzień w którym odkrywamy talenty, poznajemy swoje mocne strony, pobudzamy wyobraźnię. Pamiętajmy każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty TALENT.