• 🛸 🪐 Układ słoneczny 🚀 🌍

03.03.2024

Układ Słoneczny – układ planetarny w Drodze Mlecznej, składający się ze Słońca i powiązanych z nim grawitacyjnie ciał niebieskich: ośmiu planet, co najmniej 205 ich księżyców, pięciu planet karłowatych i miliardów małych ciał, do których zalicza się planetoidy, komety i meteoroidy, a także pył międzyplanetarny.

Dnia 29.02. 2024r. do biblioteki zawitały przedszkolaki na zajęcia o układzie słonecznym. Zaczęliśmy od oglądania książek tematycznych, encyklopedii, i atlasów. Dzieci wysłuchały informacji m.in. o wielkości, kolorze czy składzie planet, rozmawialiśmy o tematyce kosmosu. Dziękuję grupie Motylki za przybycie i wspólne wykonanie pięknego plakatu 🌝🌎🪐🌌.

• 🦕 Dzień Dinozaura 🦖

03.03.2024

Dzień Dinozaura obchodzimy 26 lutego. To świetny moment na poszerzenie wiedzy o tych przerażających gadach, które miliony lat temu panowały na Ziemi.

Dinozaury wyginęły dość nagle, około 65 milionów lat temu. Wielkie mózgi naszego świata do dzisiaj nie są zgodne w jaki dokładnie sposób to nastąpiło, jednak istnieje na ten temat kilka hipotez, które dzieci mogły poznać podczas zajęć. Podczas tych fascynujących zajęć bibliotecznych, dzieci miały okazję zgłębić swoją wiedzę, korzystając z różnorodnych źródeł, takich jak książki tematyczneencyklopedie i atlasy przyrodnicze. To wspaniałe, że mogliście przeistoczyć się w paleontologów i poszukiwać szczątków dinozaurów w piasku kinetycznym. Połączyć elementy puzzli w całość. 📚Dziękuję przedszkolakom za udział w zajęciach :)🦕